iStock.com / leolintang

Nie daj się zrobić w balona podczas wyprzedaży

Oszukać osobę nieświadomą - łatwizna, oszukać osobę świadomą - sztuka! Dlatego mamy dla Ciebie kilka rad jak kupować dobrze i świadomie, nie tylko podczas Black Friday. Skorzystaj z tych rad i naucz się rozróżniać prawdziwe okazje od pułapek marketingowych!

Jeden sklep okazji nie czyni

Do obniżek cen należy zawsze podchodzić sceptycznie. W interesie sklepów jest prezentowanie swojej oferty w jak najlepszym świetle, dlatego do porównywania cen w swoim asortymencie mogą podchodzić.. kreatywnie. Krzykliwy nagłówek: “teraz -40%”, może wcale nie oznaczać ceny promocyjnej niższej o 40% od ceny regularnej. A co jeśli cena promocyjna jest niższa o 40%, ale od ceny najwyżej w historii danego produktu? Albo takiej, która wcale nie istnieje? Promocja może wcale nie być aż tak atrakcyjna jak się wydawało. Najlepszym sposobem na weryfikację takiej oferty jest sprawdzenie cen w innych sklepach. Na Kompario oczywiście.

Ceny historyczne

Cena danego produktu może się dość mocno zmieniać na przestrzeni czasu. I to także może być wykorzystane przez niektóre sklepy. Aby zwiększyć atrakcyjność swojej obniżki, sklep systematycznie i po trochu zwiększa cenę danego produktu. A później boom!; na Black Friday cena spada o 30%. Czyli do poziomu przed podwyżkami. Sprytnie, prawda?

Historia cen na Kompario pozwoli Ci wyłapać takie działania. Zobaczysz w niej najniższą cenę historyczną danego produktu, w danym sklepie. Jeśli używasz komputera, wystarczy że klikniesz w zakładkę “Historia cen”. W wersji mobilnej należy dotknąć wykresu znajdującego się w górnej części strony produktu. I już.

Adobe Stock bild: ©golubovy

Zautomatyzuj poszukiwania

Kompario ma fajną funkcję pomagającą w zakupach, szczególnie podczas Black Friday - monitorowanie zmian w cenach. W momencie kliknięcia w “Powiadomienie”, za każdym razem gdy jakiś sklep obniży cenę interesującego Cię produktu, otrzymasz stosowne powiadomienie; czy to na maila, sms, czy bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu nie musisz godzinami sprawdzać cen interesujących Cię produktów. Zrobimy to za Ciebie!

Funkcję “Powiadomienie” możesz znaleźć na każdej stronie produktu.

Kody zniżkowe

Wiele sklepów podczas Black Friday oferuje kody zniżkowe. Dotyczą one całego asortymentu lub wybranych produktów, a naliczane są w ostatnim etapie zakupów w sklepie. Dzięki temu cena interesujących Cię produktów może spaść jeszcze bardziej! Dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte i korzystać ze wszystkich zniżek oferowanych przez sklepy.

Darmowa wysyłka

Sprawdzasz cenę dostawy przed sfinalizowaniem transakcji? Jeśli tak, to dobrze robisz! Niektóre sklepy zawyżają koszty wysyłki, a zaniżają cenę produktu. Wychodzisz więc na zero. Niektóre sklepy oferują jednak podczas Black Friday darmową dostawę na cały asortyment. Tymi sklepami warto się szczególnie zainteresować!

Ekipa Kompario życzy udanych i rozsądnych zakupów. Nie tylko podczas Black Friday, ale też na co dzień!