Strona głównaO recenzjach słów kilka

O recenzjach słów kilka

Naszym nadrzędnym celem jest ułatwienie Ci zakupów, dlatego umożliwiamy naszym użytkownikom pisanie recenzji produktów oraz opinii o sklepach. Wiemy, że czasami najcenniejszym źródłem informacji o sklepie lub produkcie są opinie osób, które miały już z nim wcześniej styczność, dlatego zachęcamy do lektury recenzji oraz do pisania swoich!

Niestety czasami zdarzają się fałszywe recenzje, dlatego Kompario stosuje zaawansowany proces mający na celu weryfikację każdej pozostawionej recenzji. Nie zezwalamy na recenzje pisane przez sklepy i producentów ani przez osoby z nimi związane lub czerpiące korzyści ze sprzedaży danych produktów.

Nie akceptujemy także recenzji motywowanych rekompensatą w jakiejkolwiek formie.

Rodzaje recenzji

Na Kompario znajdziesz trzy typy recenzji:

Recenzje produktów
Recenzje napisane przez zalogowanych użytkowników Kompario

Opinie o sklepie
Opinie o sklepie napisane przez zalogowanych użytkowników Kompario

Opinie o sklepie pisane podczas zakupów
Te opinie mogą być pozostawione przez każdego użytkownika dokonującego zakupów w sklepie, który zintegrował nasz system recenzji. Są to opinie pozostawiane “na żywo” podczas dokonywania zakupów. Na stronie wyświetlane są ze specjalną adnotacją.

Publikacja recenzji

Recenzje produktów i opinie o sklepach pisane przez zalogowanych użytkowników publikowane są natychmiast. Opinie o sklepie pisane podczas zakupów publikujemy, gdy użytkownik kliknie link aktywacyjny przesłany na podany adres e-mail. W razie braku kliknięcia przesłanego linka opinia nie zostaje opublikowana.

Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać swoje recenzje. Zostają one wtedy opatrzone datą ostatniej edycji.

Zawartość recenzji może być używana anonimowo do interpretowania i podsumowywania przekazu, w celu tworzenia prostszej i bardziej dostępnej informacji dla naszych użytkowników.

Sprawdzanie recenzji

W Kompario nie sprawdzamy każdej recenzji przed publikacją, jednak zastrzegamy sobie prawo ich moderacji w każdej chwili. Sprawdzamy wszystkie recenzje, które zostaną oznaczone przez użytkowników jako podejrzane lub przyciągną wzrok ASMR (Automatycznego Systemu Monitorowania Recenzji).

W razie potrzeby zastrzegamy sobie prawo do częstszych kontroli recenzji poszczególnych sklepów lub użytkowników. Powodem mogą być wcześniejsze zachowania podejrzane lub sprzeczne z naszymi zasadami.

Kontrola recenzji polega głównie na sprawdzaniu zgodności z Przewodnikiem dla użytkowników oraz lokalnym prawem. Użytkownicy, których recenzje zostają usunięte, są o tym fakcie informowani. Możemy także poprosić użytkownika o poprawienie swojej recenzji, tak aby była zgodna z naszymi zasadami.

Jak długo przechowujemy recenzje

Recenzje są wyświetlane, dopóki sklep lub produkt jest w naszej bazie. Recenzje łamiące nasze zasady są ukrywane. Każdy użytkownik może usunąć swoją recenzję w dowolnej chwili.

Publikacja recenzji z innych krajów

Recenzje napisane w naszym serwisie w danym kraju mogą zostać opublikowane w innym (przetłumaczone lub pozostawione w oryginalnej formie). Obecnie Kompario działa także w następujących krajach: Finlandia, Francja, Irlandia, Włochy, Nowa Zelandia, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania, i między tymi krajami dzielone są recenzje. Ciągle się rozwijamy, więc w niedalekiej przyszłości liczymy na powiększenie listy rynków, na których oferujemy swoją pomoc.