Kompario - z czym to się je?

Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie serwisu kompletnego oraz bezstronnego. Staramy się dotrzeć do wszystkich sklepów, nieważne, czy są to sklepy nam płacące (sklepy wyróżnione), czy też nie. Nie wykluczamy żadnych ofert.

Jak wyświetlamy ceny

W widoku domyślnym oferty wszystkich sklepów są uporządkowane od ceny najniższej do najwyższej. Sklepy wyróżnione nie mogą płacić za miejsce na liście, o wyższą pozycję mogą walczyć tylko i wyłącznie za pomocą atrakcyjnej ceny. Sklepy, które oferują dany produkt w takiej samej cenie, są uporządkowane według następujących kryteriów:

  1. cena bez przesyłki
  2. cena z przesyłką
  3. stan magazynowy
  4. ocena sklepu
  5. liczba ocen
  6. liczba produktów z najniższą ceną

W miejscach, gdzie Kompario prezentuje tylko jedną cenę produktu (reklamy, billboardy itp.), jest to oczywiście jego najniższa cena.

Pamiętaj, że sklepy mogą pobierać opłaty, których nie pokazujemy: takie jak opłata manipulacyjna, opłata środowiskowa czy opłata za zwrot depozytu.

Jak wyróżniamy sklepy

Oferty ze sklepów wyróżnionych są opatrzone opisem (dostarczonym przez same sklepy), logotypem oraz zielonym przyciskiem przekierowującym prosto do sklepu, lub linkiem różniącym się od linku pozostałych sklepów.

Pozostałe sklepy, te niewyróżnione, nie mają ani logotypu, ani opisu. W sklepach niewyróżnionych może także brakować bezpośredniego przycisku lub linku przekierowującego.

I to tyle, jeśli chodzi o różnice w prezentowaniu ofert z sklepów wyróżnionych oraz niewyróżnionych.

We wspomnianych wcześniej miejscach, gdzie Kompario prezentuje tylko jeden produkt (reklamy, billboardy itp.) wraz z nazwą sklepu, sklep wyróżniony opatrzony jest logotypem, pozostałe sklepy swoją nazwę mają w postaci tekstowej.

Sklepy wyróżnione płacą nam określoną kwotę za każde przekierowanie użytkownika na stronę sklepu lub też drobny procent od kwoty transakcji (jeśli zakup został dokonany po przeniesieniu z Kompario). Umowy ze sklepami są zawierane bezpośrednio lub dzięki sieciom afiliacyjnym.

Za cenami prezentowanymi na Kompario nie kryją się żadne dodatkowe, ukryte koszty! Cena na Kompario nigdy nie powinna być wyższa niż ta na stronie sklepu.

Sklepy znajdujące się na Kompario

Bardzo zależy nam na stworzeniu bazy danych z cenami ze wszystkich sklepów oferujących produkty w kategoriach, które posiadamy.

W osobnej sekcji możesz także znaleźć sklepy międzynarodowe, które korzystając z Kompario w innych państwach, zadeklarowały możliwość wysyłki swoich produktów do Polski.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć wszystkie sklepy online, jednak nasze zasoby są ograniczone, a sklepów jest mnóstwo. Jeśli prowadzisz lub znasz sklep, który oferuje produkty w kategoriach aktualnie znajdujących się na Kompario, daj nam proszę znać, wysyłając maila.

Aktualizacje cen

Informacje o produktach, w tym ceny oraz stan magazynowy, są aktualizowane trzy do pięciu razy dziennie. W wyjątkowych przypadkach aktualizację mogą być częstsze lub rzadsze. Aktualizacje otrzymujemy bezpośrednio od sklepów lub poprzez automatyczne systemy śledzące treść stron internetowych. Staramy się prezentować wszystkie produkty ze sklepów wraz z aktualnymi cenami, jednak czasami to się nie udaje, z powodu skomplikowanej struktury sklepu lub przez aktywne blokowanie naszych algorytmów. W takich przypadkach prezentujemy informacje, które udało się pozyskać, a tymczasem pracujemy z danym sklepem nad najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Sklepy wyróżnione mają możliwość natychmiastowego powiadamiania nas o wszystkich zmianach w swoich produktach, co znacznie przyśpiesza proces aktualizacji.

Pomimo naszych usilnych starań, aby prezentować tylko aktualne ceny oraz informacje (zdjęcia, opisy, specyfikacje, czasy dostawy, dostępność), błędy się zdarzają. Dlatego zawsze przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie sugerujemy zajrzeć na stronę sklepu, aby potwierdzić znalezione u nas informacje.

Jeśli dostrzeżesz na Kompario coś, co powinno wyglądać inaczej, błędy lub złe zdjęcia, lub też po prostu zechcesz wyrazić swoją opinię na temat naszego serwisu, daj nam znać za pomocą formularza kontaktowego.

Różne wersje produktów

Sklepy mogą oferować różne wersje jednego produktu: inne kolory, wersje językowe, opakowania zawierające różne akcesoria. Aby uniknąć przeładowania informacjami naszych stron z produktami, różne wersje są dostępne po kliknięciu odpowiedniego przycisku i rozwinięciu listy wariantów. Wszystkie wersje danego produktu z jednego sklepu są także uporządkowane od ceny najniższej do najwyższej.

Jedynym wyjątkiem od grupowania różnych wersji danego produktu jest produkt niekoniecznie nowy. Dotyczy to produktów używanych, powystawowych, bez opakowania itp. Takie ceny, choć często niższe niż sugerowane przez nas najniższe ceny, na liście mogą się znaleźć wcale nie na szczycie. Dzięki temu mamy pewność, że szukając najniższej ceny pożądanego produktu, na szczycie listy znajdziesz tylko to, co nowe.